ДИВИСЬ, ЗА КОГО ПРОГОЛОСУВАВ

виборчий спецпроект

Сьогодні, 25 березня, у Львові провели жалобні заходи до 17-х роковин від дня загибелі В’ячеслава Чорновола, інформує Дивись.Інфо.

Керівництво області та представники громадськості поклали квіти до пам’ятника В’ячеславові Чорноволу.

Голова ЛОДА Олег Синютка нагадав, що В’ячеслав Чорновіл це герой і символ України.

«Дуже важливо, аби ми не згадували про нього не тільки в роковини смерті, чи в час відзначення його народження. Є глибоке переконання, що смерть не була випадковою, влада, яка орієнтувалася на Росію, і яка втягувала в російське ярмо, мала за мету знищити людину, яка не піддалася на ніякі спокуси. Це була людина честі і совісті, тому, на моє переконання, це було фізичне знищення лідера опозиції тогочасної влади», – сказав Олег Синютка.

Заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк додав, що якби В’ячеслав Чорновіл жив би дотепер, то історія України повернулася би по іншому.

«Я гадаю, що якраз Чорновіл був першим з небесної сотні, гадаю, що 99-го саме з нього розпочалась зачистка», – сказав Володимир Гірняк.

Нагадаємо, що 25 березня 1999 року під час повернення з Кіровограда В’ячеслав Черновіл і його водій Євген Павлов на автомобілі “Тойота” зіткнулись з автомобілем КамАЗ, який саме розвертався посеред дороги. Чорновіл і Павлов загинули на місці, прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. 29 березня 1999 року В’ячеслав Максимович Чорновіл був похований на центральній алеї Байкового кладовища в Києві. Провести його в останню путь прийшло понад 200 тисяч чоловік зі всієї України; труну з тілом В’ячеслава Чорновола несли на руках від Володимирського собору до місця поховання.

Share This