ДИВИСЬ, ЗА КОГО ПРОГОЛОСУВАВ

виборчий спецпроект

Сьогодні, 14 липня, Комітет ВРУ з питань запобігання і протидії корупції за ініціативи його Секретаря, лідера партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитра Добродомова прийняв рішення рекомендувати парламенту звільнити Генпрокурора Віктора Шокіна через корупційний скандал у ГПУ.

Саме ситуація в ГПУ стала темою сьогоднішнього засідання Антикорупційного комітету. Присутній на ньому заступник Генпрокурора України Давід Сакварелідзе підтвердив факт тиску з боку керівництва ГПУ на прокурорів та працівників СБУ, які провели блискучу операцію із затримання високопосадовців ГПУ, підозрюваних у корупції (під час обшуку в них вилучили понад півмільйонна доларів готівкою, діаманти і наркотики).

Як повідомив Дмитро Добродомов, у результаті Антикорупційний комітет прийняв рішення, в якому рекомендує:

 

  1. Звільнити двох затриманих за корупцію прокурорів.
  2. Звільнити першого заступника Генпрокурора Володимира Гузира та заступника Юрія Столярчука, які перешкоджали слідчим. Звільнити слідчих, які відкривали сфабриковані справи проти людей Сакварелідзе. Розпочати внутрішнє розслідування.
  3. Інформувати щомісяця Комітет про хід розслідування щодо прокурорів-корупціонерів та щодо тиску на слідчих ГПУ та перешкоджання їхньої професійної діяльності.
  4. Збільшити кількість працівників управління з розслідування злочинів всередині прокуратури та ресурсне забезпечення.
  5. Заслухати звіт Генпрокурора Віктора Шокіна у Верховній Раді не пізніше 17 липня.
  6. Рекомендувати парламенту висловити недовіру Генпрокурору Віктору Шокіну.

 

Нагадаємо, про ймовірність відставки Генропрокурора йдеться вже віддавна. Зокрема, ряд народних депутатів, серед яких і Дмитро Добродомов, ще місяць тому поставили свої підписи під проектом постанови про звільнення Віктора Шокіна.

Share This