ДИВИСЬ, ЗА КОГО ПРОГОЛОСУВАВ

виборчий спецпроект

Моя діяльність в Експоплазі на цьому закінчилася. Потрібно переходити до інших форм боротьби для досягнення цілей Євромайдану… Про це у Фейсбуці написав комендант Центру координації учасників Євромайдану у «Київ Експоплазі» Валерій Веремчук

“Пікетувальники з «Київ Експоплази» переселяються ближче до Євромайдану

Учасники акцій протесту у Києві, що розміщувались у виставковому центру «Київ Експоплаза» переселені у будівлі, що знаходяться ближче до місця проведення акцій: КМДА, Будинок профспілок, Жовтневий палац.

З 2 грудня основним центром, що займався прийомом, розміщенням та координацією львів’ян від Львівського координаційного штабу національного спротиву, які приїхали, аби взяти участь у Євромайдані, став виставковий центр «Київ Експоплаза».

За ці дні – з 2 по 20 грудня Центр координації учасників Євромайдану у «Київ Експоплазі» щодня розміщував у своїх стінах від 500 до 3000 осіб. В межах центру постійно працювали кухня, медичний пункт, центр прийому та відправки до Львова учасників акцій протесту.

Загалом, за 20 днів Центр допоміг з проживанням більше ніж 11 тисячам учасників акцій протесту на Євромайдані. Також, тут розміщувались добровольці дев’ятої сотні – однієї з найдієвіших складових самооборони Євромайдану.

Саме під час штурму Євромайдану в ніч на 11 грудня колона з півтисячі протестувальників з Експоплази змогла оперативно вирушити до місця подій та встати в перші ряди захисників барикад на вул. Інститутській. Окрім цього, у «Київ Експоплазі» були підготовлені місця для розміщення жінок та студентів на випадок штурму силовиками урядових будівель, де проживали протестувальники.
Зважаючи на постійну ротацію учасників акцій протесту, кількість тих, хто потребує місця для проживання в Києві суттєво знизилась. До прикладу, станом на ранок 19 грудня кількість мешканців «Київ Експоплази» становила близько 50 чоловік.

Відтак, для того, аби оперативніше реагувати на виклики, які постають перед Євромайданом, мітингувальники з Експоплази переселені у будівлі, що знаходяться ближче до місця проведення акцій: КМДА, Будинок профспілок, Жовтневий палац. Враховуючи наявність вільних місць у цих будівлях, всі ті, хто проживав в «Київ Експоплазі» отримали змогу перебувати ближче до Майдану.

Завдяки допомозі адміністрації «Київ Експоплази», зокрема, наданим продуктам харчування, теплим ковдрам, матрацам, а також – забезпеченні безперебійного харчування та прибирання приміщень, вдалось забезпечити належні умови для проживання мітингувальників.

Комендатура Центру координації учасників Євромайдану у «Київ Експоплазі» висловлює подяку адміністрації виставкового центру за надані приміщення та допомогу в організації життєдіяльності центру. Переконані, що лише об’єднання зусиль усіх українців у спільній боротьбі дасть змогу досягнути цілей заради яких постав Євромайдан.

Разом – і до перемоги!”, – написав Веермчук.

Нагадаємо, раніше нардеп Ірина Сех заявляла про те, що Пилипишин не дозволяє ночувати учасників Євромайдану “на плазі”, а сам Пилипишин звинуватив Сех у тому, що вона на гроші “Газпрому” у Відні купує шмотки.

Share This