ДИВИСЬ, ЗА КОГО ПРОГОЛОСУВАВ

виборчий спецпроект

За результатами соціологічних досліджень які оприлюднив КМІС партія Громадянська позиція Анатолія Гриценка може не потрапити до Львівської обласної ради. Також згідно результатів соціології під питанням подолання 5% бар’єру Радикальної партії Олега Ляшка та ВО «Свобода».
В розрізі електоральних вподобань на Західній Україні лідирує Політична партія «Блок Петра Порошенка — «Солідарність-УДАР» – 10,2%, ВО «Батьківщина» – 14,7%, «Об’єднання «Самопоміч» – 13,4%, ВО «Свобода» – 4,4%, Радикальна партія Олега Ляшка – 4,2%, Політична партія «Громадянська позиція» -3,4%.
Окрім того 26,1% не визначились за кого голосуватимуть. Не будуть брати участі у виборах – 11,1%, Бюлетені мають намір зіпсувати 0,7%.
«Потрібно зважати на специфіку проведення самих соціологічних досліджень. Коли дослідження охоплюють у розрізі кілька областей, то результат по конкретній області може розмиватися». Так прокоментував результати соціологічного дослідження оприлюдненого КМІС політолог Геннадій Шипунов, пише Галицька правда.
Політолог зазначив, що партія може мати популярність на Львівщині чи у Львові дещо більшу чим в цілому по Західній Україні.
За його словами, не варто забувати про тих виборців, які у сучасних умовах ще не визначилися із своїми політичними вподобаннями.
«Партії, які на межі подолання 5% бар’єру ведуть боротьбу саме за ці голоси. Партії мають стабільний електорат, який треба тримати в тонусі, але основна робота
ведеться саме за голоси тих, хто ще не визначився, а їх достатньо багато», – сказав Геннадій Шипунов.
Він також зазначив, що варто розмежовувати соціологію політтехнологічну, коли виборців переконують цифрами, від внутрішньої партійної соціології.
«Соціологією часто маніпулюють, адже людина може відмовитись голосувати за тих, хто за результатом соціологічних досліджень вважається непрхідним. Інший тип соціології – це внутрішня партійна соціологія», – сказав Шипунов.
За його словами, Радикальна партія Ляшка після корупційного скандалу у Верховній Раді може серйозно втратити на Львівщині. Стосовно «Громадянської позиції Гриценка», то за ними нема негативного шлейфу.
Довідка.
З 17 по 27 вересня 2015 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю опитано 2041 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
Share This