ДИВИСЬ, ЗА КОГО ПРОГОЛОСУВАВ

виборчий спецпроект

Маніпуляцій чи фальшувань під час підрахунку голосів чи встановлення результатів голосування під час виборів міського голови Львова не буде.

Про це сьогодні, 15 листопада, під час відеомарафону на тему: «Вибори 2015: як Львів обирає міського голову», який відбувається у Львівському прес-клубі, повідомила голова правління ЛОГО ВГО «Комітет виборців України» Соломія Саврук.

За її словами, дільничі виборчі комісії сформовані абсолютно конкуретно, половина представників одного кандидата й іншого.

– Ця ситуація є безпрецедентною, тому що, зазвичай, ми мали ситуації, коли якась комісія працювала на когось більше, на когось менше, – каже вона.

Оцінюючи в цілому хід виборів у Львові та області, Соломія Саврук каже, що все спокійно,всі дільниці були відкриті вчасно, за винятком двох дільниць у Львові.

– Зокрема дільниця на Левандівці. Член ДВК та секретар мали особистісний конфлікт, і секретар ДВК не прийшла на ранкове засідання, через що дільниця відкрилася пізніше, – каже вона.

Що стосується порушень, то – досі наявна виборча агітація.

– Ці наліпки без вихідних даних, це в основному «чорний піар» проти одного із кандидатів, – каже Соломія Саврук.

Також активісти кажуть, що черг на дільницях нема.

– Це і тому, що є всього один бюлетень. Тоді як в першому турі люди намагалися дуже довго знайти свого кандидата і з’ясувати з тими бюлетенями. Станом на 12 годину – явка дуже низька, всього 10%, – каже вона.

Проте, незважаючи ні на що, за її словами, вибори у Львові, за будь-яких обставин, відбудуться.

– Можуть бути невизнаними на якихось конкретних дільницях, якщо будуть задокументовані порушення, наприклад, вкидання «лівих» бюлетенів у кількості, що перевищує 5% на цій дільниці. Проте тут буде визначено інший день, коли можна буде переголосувати, – каже Соломія Саврук.

За її словами, подібна ситуація була в першому турі виборів, в одному із сіл області голосування було визнане недійсним, і сьогодні, 15 листопада, вони переголосовують.

Share This