ДИВИСЬ, ЗА КОГО ПРОГОЛОСУВАВ

виборчий спецпроект

Сьогодні, 2 березня, у Львові громадський рух «Чесно» та ЛГО «Комітет виборців України» запросили представників депутатських фракцій ЛМР VII скликання, щоб підбити підсумки роботи за 100 днів, повідомляє Дивись.Інфо.

Відзвітувати прийшло шість партій: «ББП Солідарність», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «УКРОП», «Народний контроль» та Українська галицька партія. Додамо, що запрошення прозвітувати свою роботу проігнорував міський голова Львова Андрій Садовий, який ще досі не оприлюднив свою декларацію про доходи за минулий рік на офіційному сайті ЛМР. Також не було представників від фракції ВО “Свобода”.

У більшості доповідей депутати повідомляли, у яких напрямках працюють їхні фракції. Здебільшого називали кількість запитів і звернень, скерованих до мера Львова чи виконавчих органів, присутність на засіданнях сесії і комісій, профільну діяльність у депутатських комісіях. Більшість фракцій акцентували увагу на тому, що планують зробити, а не на тому, що вже зробили,  адже, вони вважають, що 100 днів замало для глобального звіту.

Очільник фракції «БПП Солідарність» Петро Адамик зазначив, що його фракція насамперед працює над розвитком спорту і культури і над створенням парковок.

«Львів’яни за останній квартал сплатили 9 млн грн штрафу, половина з яких за неправильну паркову. Ці гроші йдуть у держбюджет. Якби місто збудувало парковки, то кошти за паркування принесли економічний ефект для міста», – сказав Петро Адамик.

Голова фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук у свою чергу повідомив, що його партія йшла у міськраду з антикорупційною програмою, а саме – прозорий бюджет.

Голова фракції «Громадянська позиція» Юрій Кужелюк, розповів про те, у яких напрямках працює його фракція.

«Нашими пріоритетними напрямками є інженерне господарство, особливо каналізування районів. Ми ставимо перед собою завдання, аби до кінця каденції у Львові не залишилось жодної не каналізованої вулиці, щоб наша система водовідведення була доведена до цивілізованого стану, щоб зник неприємний запах в місті. Другий напрям – це дитячі садочки. З року в рік у них збільшуватимуть кількість місць, відкриваючи нові садочки чи вивільняючи приміщення від орендарів», – повідомив Кужелюк.

Голова найбільшої фракції у ЛМР – «Самопоміч» Андрій Шевців розповів про ряд ініціатив своєї партії. Йдеться насамперед про факультативи з підприємництва у школах, промоцію ОСББ, повернення до життя занедбаних територій підприємств, дотримання норм чинного законодавства у галузі будівництва житлових будинків, новий погляд на проектування вулиць (освітлення пішохідних переходів, острівки безпеки, нові дорожні знаки біля шкіл, озеленення і звісно велосипедні доріжки), законодавчі ініціативи (заборону виставляти на віконних вітринах алкоголь, програму щодо здорового харчування у школах, припинення діяльності підпільних гральних закладів)

Депутат Любомир Босаневич з «УКРОПу» повідомив, що його фракція виступає за відкритість і прозорість міськради, створення громадської ради при ЛМР, впровадження електронного квитка. Головним пріоритетом є захист учасників АТО, реформування освіти, охорони здоров’я.

Юлія Гвоздович з Української галицької партії відзначила, що партія активно працює над реалізацією своїх ініціатив.

«У нас є декілька досягнень. На комісії законності ще у грудні було ініційовано і розвивалося питання електронних петицій. Зараз вони працюють. Також ми ініціювали позапланову перевірку фінансів АТП-1, було імплантовано гендерне законодавство. Ми співпрацюємо з громадськими організаціями, щоб сімейну політику Львова впровадити за найкращими світовими практиками міста, дружнього до сімей», – сказала Юлія Гвоздович.

Опитування експертів визначило, що публічність роботи новообраної ради не зовсім поліпшилася.

Голова правління ЛГО «Комітет виборців України» Соломія Саврук презентувала експертне опитування щодо основних тенденцій у роботі оновленої ЛМР. В опитуванні, яке тривало впродовж останніх 2-3 тижнів, узяв участь 21 експерт – це представники КВУ, ГМ «Опора», політологи, журналісти.

Найгірше у Львівській міськраді в перші 100 днів нового скликання працювали депутати «БПП Солідарність», «Свободи» та «Громадянської позиції». Найкраще – Українська галицька партія та «Самопоміч».

«Експертам було складно оцінювати фракції, оскільки дуже багато партій йшли із дуже загальними та абстрактними обіцянками. Натомість зараз робота є дуже конкретною. Тому тут оцінки є дещо тенденційними – є багато трійок (наприклад, у «Свободи», «Народного контролю»), однак «Блок Петра Порошенка» має значно гірші оцінки. Багато двійок також мають «Громадянська позиція» і «УКРОП», – пояснила Соломія Саврук.

Схожа ситуація є й з оцінками роботи депутатських фракцій із виборцями. Найгірше після виборів із львів’янами працюють депутати «Блоку Петра Порошенка» та «Громадянської позиції». Найкраще – депутати «Самопомочі» та Української галицької партії

«Це не є критика, це лише тенденції. Адже сто днів дозволяють визначити, наскільки депутати і фракції готові працювати по-новому і дотримуватися нових правил. Ми розішлемо партіям результати цього дослідження із рекомендаціями як покращити свою роботу», – додала Соломія Саврук.

Share This