ДИВИСЬ, ЗА КОГО ПРОГОЛОСУВАВ

виборчий спецпроект

Сьогодні, 11 лютого, Президент України — Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко в рамках робочої поїздки по Тернопільській області відвідав 44-ту окрему артилерійську бригаду. Знаменно те, що це перша робоча поїздка очільника держави, і він присвятив її власне військовим.

У військовій частині Президента України Петра Порошенка зустрічали Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко, командир бригади полковник Сергій Баранов, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, інші посадові особи Збройних Сил України та керівництва області.

— Не можна оминути увагою героїчну артилерійську бригаду, — звернувся до присутніх воїнів та членів їхніх сімей Президент України Петро Порошенко. — Відродившись трохи більше року тому, вона вже прославилася своїм бойовим шляхом. У бойових умовах продемонструвала свої найкращі якості «Бога війни». Мені приємно, що за проявлену мужність у ході бойових дій по захисту нашої держави від російської агресії 67 військовослужбовців бригади представлено до державних нагород. Нажаль десятеро з них — посмертно. Високий рівень ефективності української артилерії ви — воїни 44-ї окремої артилерійської бригади довели під час боїв за Донецький аеропорт та на Дебальцевському плацдармі, забезпечуючи ефективні дії наших військ.

Також Президент України — Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко наголосив, що у 2016 році буде продовжено модернізацію та розвиток Збройних Сил України. На це державою вже передбачено відповідні кошти у державному бюджеті. За ефективністю їх освоєння будуть слідкувати, як відповідні контролюючі органи, так і, так званий, «волонтерський десант» у Міністерстві оборони України. Зокрема Президент України Петро Порошенко наголосив, що власне артилеристи одними з перших взяли на озброєння сучасні системи контрмінометної та контрбатарейної боротьби. У стислі терміни українські воїни не лише опанували складну іноземну військову техніку, але й у багато чому перевершили наших закордонних партнерів по зброї, навчивши їх новим прийомам ведення війни в сучасних умовах.

Після промови Президент України Петро Порошенко вручив героям-артилеристам державні нагороди. Зокрема з його рук орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня отримали майори Віталій Марчук, Сергій Чурбанов та капітан Володимир Майданюк. Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено капітана Романа Боровньова, старшого солдата Мирослава Кознюка та солдата Петра Жира. Медаль «За військову службу України» отримали сержанти Олександр Алєксашин, Василь Гичак, молодший сержант Олексій Середа, старший солдат Володимир Візьмітін.

Сертифікати на квартиру, та ключі від осель з рук Президента України отримали сестра загиблого молодшого лейтенанта Павла Баса, дружина загиблого молодшого сержанта Юрія Наливайчука, дружина загиблого військовослужбовця однієї з механізованих бригад Романа Мусія, а також боєць 128 гірсько-піхотної бригади солдат Олександр Сеньовський.

Після завершення урочистостей Президент України — Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко поклав квіти та помолився біля пам’ятної стели загиблим в зоні АТО воїнам-артилеристам.

 

Підполковник Вадим БАКАЙ,

підполковник Тарас ГРЕНЬ,

Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів).

Share This